رباتیک

5/5
قیمت :

4,250,000 تومان

توضیحات

رباتیک یکی از رشته هایی است که در تمام جهان به سرعت درحال رشد است .امروزه کمتر مجموعه ای وجود داردکه از ربات هااستفاده نکند.

این روزها در تمام کارخانه ها شاهد استفاده ربات های صنعتی هستیم ، زیرا بهترین راه برای افزایش سرعت ،دقت وکاهش هزینه رباتیکی کردن تمام تجهیزات کارخانه است.

به همین دلیل بازار کار پر درآمد و آینده بسیار روشنی در مقابل افراد فعال و علاقه مند در این رشته وجود دارد.

دوره آموزشی رباتیک مرکز آموزشی و کارآفرینی خوارزمی اصفهان با پوشش مطالب مورد نیاز شما این امکان را فراهم میکند تا شما در این حوزه به راحتی فعالیت کنید و بازار کار خودرا تشکیل بدهید.

 رباتیک علمی برگرفته از رشته های مکانیک،الکترونیک و برنامه نویسی  است .

لازم به ذکر است برای موفقیت در این رشته باید هر سه شاخه علم رباتیک را به صورت تخصصی ودر کنار هم پیش ببرید.

رباتیک چیست؟

رباتیک در حقیقت حوزه ای از علم و تکنولوژی است که با ربات ها سر و کار دارد. آوردن تعریفی برای اینکه چه چیزی را ربات می نامیم، کمی سخت می باشد، اما به طور کلی می توان گفت ربات ها ماشین هایی هستند که برای انجام یک سری کارها به صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک، از قبل برنامه ریزی شده‌اند. به طور کلی شاید بتوان گفت سه فاکتور یا عامل وجود دارند که یک ربات را تشکیل می دهند:

  1. ربات ها با استفاده از سنسورها و فعال کننده ها با دنیای فیزیکی اطرافشان ارتباط برقرار می‌کنند.
  2. ربات ها قابل برنامه نویسی می‌باشند.
  3. ربات ها معمولا به صورت مستقل (یا حداقل نیمه مستقل) عمل می‌کنند.

در بیشتر اوقات برای اینکه تشخیص دهیم یک ماشین جزء ربات‌ها دسته بندی می شود یا نه، کار سختی در پیش داریم چون همان‌طور که گفته شد تعریف ربات تا حدودی سخت می‌باشد. برخی از افراد معتقدند تنها ماشین‌هایی که توانایی فکر کردن و اتخاذ تصمیم دارند، ربات محسوب می‌شوند. این “فکر کردن رباتی” که گفته می شود به زیر مجموعه ای از رباتیک مربوط می شود که با هوش مصنوعی ادغام شده و برای تعریف ربات نمی توانیم از آن استفاده کنیم.

رباتیک علمی است که با طراحی، ساخت و برنامه نویسی انواع ربات ها سر و کار دارد و تنها بخش کوچکی از زیر مجموعه آن است که به هوش مصنوعی مربوط می شود و با آن ادغام شده و تشکیل ربات های دارای هوش مصنوعی را می دهد.

رباتیک

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی زیر مجموعه ای از علوم کامپیوتر است که به تولید برنامه هایی می پردازد که بتوانند تسک هایی انجام دهند که نیاز به هوش انسانی دارد. الگوریتم های هوش مصنوعی دارای یادگیری، درک، حل مسئله، درک زبان طبیعی و یا استدلال منطقی می باشند.

از هوش مصنوعی در دنیای استفاده های فراوانی می شود. برای مثال موتور جست و جوگر گوگل از هوش مصنوعی برای جست و جو هایش استفاده می کند. بیشتر الگوریتم های هوش مصنوعی به منظور کنترل ربات ها ساخته نشده اند. در واقع زمانی که از هوش مصنوعی برای کنترل یک ربات استفاده می کنیم، در حقیقت این هوش مصنوعی تنها یک بخشی از سیستم رباتیکی بزرگتر است، که این سیستم بزرگ‌تر خود شامل سنسورها، فعال کننده ها و برنامه نویسی های بدون هوش مصنوعی دیگری نیز می باشد.

معمولا – نه همیشه – هوش مصنوعی شامل یادگیری ماشین نیز می باشد. در یادگیری ماشین به یک الگوریتم “آموزش” داده می شود تا با توجه به ورودی و خروجی های قبلی به ورودی مشخصی پاسخ مناسب دهد.

مسئله کلیدی که هوش مصنوعی را از سایر برنامه نویسی های معمولی برجسته می کند، بحث “هوش” می باشد. برنامه هایی که دارای هوش مصنوعی نمی باشند، صرفا یک سری دستورالعمل های مشخصی را دنبال می کنند در حالی که الگوریتم های هوش مصنوعی از روش ذهن انسان برای حل مسئله تقلید می کنند.

رباتیک و هوش مصنوعی با یکدیگر متفاوتند!

با توجه به صحبت‌هایی که کردیم، متوجه تفاوت هوش مصنوعی و و رباتیک هستید. اگر شاید در گذشته در ذهنتان این دو به یک معنی بوده اند، اما از امروز و پس از خواندن این مقاله دیگر نباید هوش مصنوعی و رباتیک را با یکدیگر استباه بگیرید. رباتیک، رباتیک است و هوش مصنوعی، هوش مصنوعی! کاملا جدا و مستقل از هم. تنها پل ارتباطی بین آن ها نیز ربات‌های دارای هوش مصنوعی هستند که البته آن ها هم از اجزای دیگری نیز تشکیل شده‌اند.

قوانین ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص دانشجویان دوره می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره ثبت نام دوره