مشاوره تبلیغات

حرکت در مسیر تبلیغات ساده نیست. اگر آگاه به پیچ و خم های راه نباشیم محکومیم که سقوطی سنگین را متحمل شویم. در واقع مشاوره در تبلیغات نشان دهنده راهی است که یک برند باید برای رسیدن به بازار هدف طی نماید. تبلیغات یکی از راه های ارتباطیِ مهم با مشتری است. بیراه نیست اگر بگوییم موفقیت یا عدم موفقیت بسیاری از شرکت ها به تبلیغات صحیح و برنامه ریزی شده آن ها بستگی دارد. داشتن مشاور، موفقیت یا عدم موفقیت شما را در یک پروتکل را رقم خواهد زد .به زبان ساده، تبلیغ راهی است برای رساندن پیام های یک شرکت به مشتریان خود.

وظایف مشاور تبلیغات

شرح شغل مشاور تبلیغاتی

مشاوران تبلیغاتی پیمانکاران مستقل یا نمایندگان یک آژانس تبلیغاتی هستند که توسط شرکت ها برای ارائه راهنمایی های تبلیغاتی کوتاه مدت یا بلند مدت فراخوانده می شوند. آنها به مشتریان خود با مشاوره دادن به آنها در مورد چگونگی تبلیغ محصولات یا خدمات خود با بودجه مشخص کمک می کنند درآمد داشته باشند. آنها باید قادر به ارائه راه حل های تبلیغاتی خلاقانه برای کمپین های خاص یا استراتژی های درازمدت کلی، بر اساس درک کامل از نیازهای مشتری، اهداف و کالاهای فروش خاص باشند. مشاوران تبلیغاتی اساسا به عنوان پایه دانش برای اینکه چگونه یک شرکت می تواند به مشتریان جدید برسد یا به فروش کالاهای موجود خود ادامه دهد، خدمت می کنند. علاوه بر ارائه مشاوره، آنها مسئولیت ایجاد برنامه های تبلیغاتی راهبردی، نوشتن متن تبلیغات یا خرید فضای تبلیغاتی مناسب را بر عهده دارند.

 در صورت نیاز به مشاوره، راهنمایی بیشتر و آشنایی با خدمات مذکور، دریافت مستندات تکمیلی، برگزاری جلسه معارفه و تبادل درخواست ها با ما تماس بگیرید یا جهت تماس کارشناسان مربوطه با شما فرم روبرو را تکمیل نمایید.

فرم درخواست مشاوره
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ویژگی های مورد نیاز یک مشاور تبلیغاتی

به منظور تبدیل شدن به یک مشاور تبلیغاتی موفق ، باید در فراز و نشیب های حرفه ای نجات یابید. همچنین اگر قصد دارید انرژی حرفه ای خود را به این کار اختصاص دهید باید از آنچه که انجام می دهید لذت ببرید. ویژگی های شخصیتی که برای موفقیت در این حرفه لازم است عبارتند از:
• اشتیاق برای برقراری ارتباط با مردم از طریق تبلیغات
• شخصیت خلاق، پر انرژی
• یک نگرش رقابتی و دلگرم
• انگیزه و عزت نفس در زمینه رقابتی
• قابلیت مقابله با استرس
• لذت بردن از اطلاعات هماهنگ کننده
• علاقه به حرفه ای که به شما امکان می دهد در خانه یا سفر کار کنید
• علاقه به کار در یک زمینه خلاقانه، با مسئولیت های کسب و کار

مشاوره تبلیغات به چه شکلی انجام می شود؟

  • مشاوره ساعتی : در مشاوره ساعتی، مشاور تبلیغاتتنها وظیفه راهنمایی و پیشنهاد فرصت ها را در حوزه کسب و کار شما را بر عهده دارد. در این روش مشاوره تبلیغاتی فرصت بحث و بررسی عمیق مشکلات و تحلیل راه های پیشنهادی وجود ندارد. به همین علت مشاوره تبلیغاتی ساعتی تنها به کسب و کارهای کوچک و استارتاپ ها توصیه می شود و حداقل ۵ الی ۸ ساعت مشاوره جهت بررسی کسب و کار مورد نیاز خواهد بود.
  • مشاوره ماهانه یا سالانه (بلند مدت) : دوره های بلند مدت مشاوره تبلیغاتمعمولا در مدت زمان مشخص مثلا ۸ ساعت الی ۱۲ ساعت در ماه به مدت شش ماه تا یک سال انجام می شود. جلسات مشاوره با حضور مدیران شرکت و در محل از پیش تعیین شده برگزار می شود. در مشاوره تبلیغاتی بلند مدت، شخص مشاور نقش توصیه کننده، برنامه ریز و ناظر بر اجرای پروژه است و با تحلیل و شناخت موقعیت سازمان در بازار رقابتی توصیه های لازم جهت اجرای برنامه های تبلیغاتی را ارائه می نماید و بر اجرای برنامه ها نظارت کامل دارد.