مشاوره بازاریابی

مشاوره بازاریابی

در سال های اخير بدلیل رقباتی شدن اکثر بازارها در ايران و ورود رقبای کوچک و بزرگ داخلي و خارجی به میدان توليد، تجارت و خدمات، بازار ايران تا حدودی تبديل به يك بازار رقابتی شده است و در اين ميدان تقريباً هيچ کسب و کاری تنها و بدون رقيب نيست .

در اين فضا ،‌توجه جدی به علم بازاريابی براي تمام شركتها يك امر ضروريست و كسانيكه در اين مورد غفلت كنند بسرعت ميدان را بنفع رقبا از دست خواهند داد . از آنجائيكه بازاريابي مانند بسياري از دانش هاي ديگر امروز امری تخصصي شده است اتكای مديران شركت ها به روش هاي سنتی گذشته و پيروی از تجربه های قبلی كافی نيست و بايد به ملاحضه عوض شدن شرايط رقابت ،‌از شيوه هاي جديد بازاريابی استفاده نمود.

برای درک بهتر حیطه فعالیت دانش مدیریت بازاریابی برخی از زیر مجموعه ها این حوزه بیان می گردد: تحقیقات بازار، مدیریت فروش، مهارت های فروش، بازاریابی استراتژیک، مدیریت برند، فعالیت های پیشبرد فروش، تبلیغات، مدیریت ارتباط با مشتریان CRM، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، مدیریت محصول، قیمت گذاری، معرفی محصولات جدید در سمینار، مدیریت خدمات، برنامه ریزی، اندازه گیری و شناخت رضایت مشتریان از خدمات و محصولات و ….

مشاوره بازاریابی

 در صورت نیاز به مشاوره، راهنمایی بیشتر و آشنایی با خدمات مذکور، دریافت مستندات تکمیلی، برگزاری جلسه معارفه و تبادل درخواست ها با ما تماس بگیرید یا جهت تماس کارشناسان مربوطه با شما فرم روبرو را تکمیل نمایید.

فرم درخواست مشاوره
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

انواع مشاوره بازاریابی

نیاز شرکت‌ها به مشاور بازاریابی (مارکتینگ)

مشاوره بازاریابی، به ایجاد برنامه بازاریابی دقیق، تعیین یک پیام تجاری و شناسایی بازاریابی چند زمینه ای درست برای دریافت پیام خارج از بازار هدف کمک می نماید (خدمات مشاوره بازاریابی و فروش). وقتی یک شرکت به مشاوره بازاریابی به صورت برون سپاری نیاز دارد، اغلب اوقات بین مشاوران بازاریابی خارجی جستجو می نماید.

یک مشاور بازاریابی یک مشاور خارجی است که برای ایجاد و اجرای استراتژی بازاریابی با شرکت ها همکاری می نماید ولی گاها او به صورت بلند مدت با مجموعه همکاری خواهد داشت. بیشتر مشاوران در اجرای استراتژی های بازاریابی نقش مهم دارند و اغلب به مشاهده نتایج کمک و به طور مداوم اقدامات مختلفی را انجام می دهند تا مطمئن شوند شرکت‌ها بهترین نتیجه را از تلاش‌های بازاریابی گرفته اند.

مشاوره بازاریابی

مشاور بازاریابی تجاری چه کارهایی انجام می دهد؟

کارهایی که یک مشاور بازاریابی (مارکتینگ) انجام می دهد بر حسب سازمان و پروژه های موجود متفاوت است. بطور کلی کار مشاور مارکتینگ دادن خدمات مشاوره به شرکتها و معرفی بهترین روش برای رسیدن به مشتریان بیشتر، رضایت بیشتر مشتریان و در نهایت افزایش فروش است. یک مشاور بازاریابی (مشاور مارکتینگ) ممکن است برای ارائه بهترین پیشنهاد به ارزیابی و برآورد بازار هدف پرداخته و پیشنهاداتی برای بهبود عرضه نماید. تهیه و اجرای برنامه های سوشیال مدیا و یا کمپین های بازارایابی، آموزش بازاریابان به بهترین متدهای موجود، دستیابی به مشتریان بیشتر از دیگر کارهای یک مشاور بازاریابی است.

در مرحله بعد با تجزیه و تحلیل به بهترین استراتژی بازاریابی دست پیدا می کنند. طبق یک برآورد در دنیا دستمزد یک مشاور بازاریابی یا مارکتینگ حدود ۴۸.۰۰۰ دلار در سال بوده که می تواند تا مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ دلار افزایش داشته باشد. مشاوران بازاریابی در دنیا بر اساس پروژه های انجام گرفته – توافق اولیه و قرارداد دستمزد دریافت می کنند لیکن مبلغ دستمزد می تواند خیلی متفاوت باشد.